Úvod
Dýchání Ve Vodě - Teorie
Dýchání Ve Vodě - Praxe
Splývání a poloha těla - teorie
Splývání a poloha těla - praxe
Kraulový záběr - teorie
Kraulový záběr - praxe
Kraulové nohy - teorie
Kraulové nohy - praxe
Rotace trupu při kraulu - teorie
Rotace trupu při kraulu - praxe
Celý kraul
Bonus: Základní cvičení pro cit pro vodu (sculling)

Jak se v kurzu orientovat?

  • Video v textu
  • Praxe
  • Swimbook

Tak, teď mi prosím hned na úvod věnujte chvilku pozornosti. Protože to není úplně běžný učit se plavat podle videí, který máte uložený doma v počítači, je potřeba jít na to trochu víc systematicky, abyste věděli, co máte dělat.
Tady vlevo vidíte celou strukturu kurzu.
Najdete tam 8 kapitol: Úvod, tam jste teď, a pak 7 hlavních kapitol, o dýchání, splývání, rukách, nohách, rotaci. Ty kapitoly máte rozdělený na teoretickou část a na praktickou část. V teoretický části odpovím na nejčastější otázky ohledně techniky a v praktický části se vám otevřou plavecký cvičení, který budete sami trénovat ve vodě.
Snad jste si nemysleli, že se naučíte plavat jenom díváním se na videa, sorry jako, vemte plavky, brýle a šup šup do bazénu.

A teď jak se prokousat tou spoustou informací, který máte k dispozici?
No, záleží, jestli už aspoň trochu kraulujete nebo vůbec.

Pokud teď zvládáte aspoň jeden bazén kraulem a z teoretických monologů máte vyrážku, pak můžete jet rovnou praktický cvičení ve vodě od první po desátou úroveň a k teorii se případně vrátit až když někde uvíznete a něco fakt nepůjde.

Pokud ale zatím plavete jenom prsa a nevíte jak začít s kraulem, pak doporučuju projít tímhle kurzem následujícím způsobem:
1. Podívejte se nejdřív na celou teorii, na všechny teoretický videa. Já vím, teorie není nikdy zábava, ale hodně vám to usnadní život ve vodě. Pusťte si je kdekoliv – doma, při vaření, v autě, v MHD, v práci – kdykoliv budete mít čas. Jednotlivý videa v každý kapitole jsou nazvaný nejčastějším problémem, který s mýma klientama řeším, takže když pak začnete prakticky trénovat ve vodě a nepůjde to, budete vědět, že jsem o tom mluvila a to video si můžete pustit kdykoliv znovu.

2. Pak doporučuju začít s praktickou částí, to už budete mít plavky na těle, brejle na očích a budete sami ve vodě zkoušet přesně to, co vám ukážu
Bude to trochu víc napřeskáčku, ale zorientujete se úplně jednoduše. Prostě pojedete vždycky 5 cvičení stejný obtížnosti od všech kapitol, který máte tady vlevo seřazený.
Těhle pět kapitol:
– dýchání,
– splývání,
– ruce,
– nohy,
– rotace
jsou ty hlavní, to je váš žebřík, po kterým budete stoupat a zlepšovat se.
Všech pět kapitol má v praktický části 10 cvičení. Těhle 10 cvičení je seřazeno od nejlehčího po nejtěžší, takže je to 10 obtížností, 10 úrovní. Jakmile dosáhnete ve všech kapitolách 10. úrovně, už plavete kraula.
Doporučuju postupovat tak, že první trénink si zkusíte všechny cvičení úrovně 1 ze všech kapitol, tedy nejlehčí cvičení pro dýchání, splývání, ruce, nohy a rotaci. Pokud to zvládnete, a věřím, že jo, tak druhý trénink si zkusíte všechny cvičení úrovně 2 ze všech kapitol, a tak dál, je to jednoduchý.
A teď malá zrada – jediná kapitola, která má přednost přede všema a kterou se snažte dokončit co nejdřív a zahrnujte jí do každýho tréninku, je hned ta první – Dýchání při kraulu. Bez dýchání se nikam nehneme, je to priorita number one. Takže všechny úrovně posouváme víceméně rovnoměrně, ale dýchání se snažíme zlepšovat mnohem rychleji a zařazujeme ho do každýho tréninku.

3. Pokud máte strach, že si nikdy nezapamatujete ty cvičení, co si pustíte doma v notebooku, tak No stress, já bych si je taky nezapamatovala, a proto jsem pro lepší orientaci připravila k vytištění „Swimbook“. Tenhle „Swimbook“ bude váš nejlepší kámoš u bazénu. Jsou to pdfka se všema cvikama a jsou připravený pro každou Úroveň na jednu A4.
Takže budete mít Swimbook na jednu A4 s úrovní 1 pro dýchání, splývání, ruce, nohy, rotaci, vezmete si ho vytištěný s sebou na bazén a podle obrázků s popiskama začnete trénovat.
Pak si vezmete další Swimbook s úrovní 2 pro dýchání, splývání, ruce, nohy, rotaci a budete podle něj trénovat.
No a protože před chvilkou jsme si řekli, že nejdůležitější pro plavání je naučit se dýchat, tak si budete nosit i Swimbook, kde bude mít pohromadě všech 10 úrovní z kapitoly o Dýchání.
Dává to smysl? Věřím, že jo.
Pokud chcete praktickou částí projít co nejefektivněji, podívejte se na další video.

Tato lekce je jedna z mála, která je přístupná veřejnosti.

Pro stažení SWIMBOOKu prosím mrkněte na lekci před nebo po.

Přidat komentář

Zanechat komentář