Úvod
Dýchání Ve Vodě - Teorie
Dýchání Ve Vodě - Praxe
Splývání a poloha těla - teorie
Splývání a poloha těla - praxe
Kraulový záběr - teorie
Kraulový záběr - praxe
Kraulové nohy - teorie
Kraulové nohy - praxe
Rotace trupu při kraulu - teorie
Rotace trupu při kraulu - praxe
Celý kraul
Bonus: Základní cvičení pro cit pro vodu (sculling)

7.4. Jak správně dělat sculling?

  • Video v textu
  • Praxe
  • Swimbook

Pojďme si teď scullingový osmičky zkusit spolu.

Položte si ruce na stůl a představte si, že rozhrnujete písek od sebe pryč a pak ho hrnete zase zpátky dohromady. A nikde nesmíme vytratit ani zrnko.

Dělají obě ruce totéž? Není jedna šejdrem?

Sculling jsou jenom technický cvičení pro rozvoj citu, při kraulovém záběru se pak už nepoužívají, tam zabíráme po klasický esovitý křivce.

V každý části kraulovýho záběru je úhel naklopení dlaně jiný a pokud tlačíme dlaní a někde cestou jí vyklopíme příliš, tak to způsobí, že nám sklouzne voda po dlani v polovině záběru, a my tím ztratíme tah, přicházíme o oporu. Ta dlaň musí být naklopená celou dráhu přesně tak, aby nás záběr posouval dopředu.

A pozor, není to rovně.

Dlaň nám kopíruje esíčko, o kterým jsme si říkali v kapitole 4, takže se i naklápí jak jede po tý esovitý křivce do zatáček.

Pokud jste schopni scullingový ležatý osmičky namalovat i ve vodě a dokážete cítit posun vpřed když jdou ruce jak od sebe, tak k sobě, v podstatě oběma směry – dovnitř i ven, tak vám scullingový cvičení jdou a i záběr pod vodou máte pravděpodobně kvalitnější.

Největší problém mívají plavci s tahem dovnitř – z vnějšku dovnitř. I ten by vás měl posunout vpřed, na ten se zkuste extra soustředit. Například tak, že budete při scullingových cvičeních dávat sílu jenom do toho směru dovnitř a naopak vypouštět bez síly ten směr ven, který obvykle všem jde.

Tato lekce je jedna z mála, která je přístupná veřejnosti.

Pro stažení SWIMBOOKu prosím mrkněte na lekci před nebo po.

Post a comment

Leave a Comment