Kurz plavání online

Honza F.: “Trenér byl super, ale ani za rok mi nedal tolik nakopávacích rad”

Při covidu jsme se vsadili s kamarádama, že do roka dáme 1/2 ironmana. Zdálo se mi to jako super nápad, až na to, že jsem neuměl plavat.

Honza F triatlon

Sabina mě oslovila, jestli bych nenapsal pár zkušeností s online kurzem plavání, a protože jsem ukecanej a zároveň nadšenej z kurzu, souhlasil jsem.

S klukama jsme chodili hrát florbal, lézt na stěnu, jezdili jsme downhilly na kole, dělali jsme všechno, co bylo akční….a když nám covid zavřel sportoviště, museli jsme si najít jinou zábavu…a tehdy Radek, můj kámoš, přišel s nápadem, že bysme mohli zkusit triatlon…a že se přihlásíme za rok v září na půl-ironmana. Pamatuju si, jak se mi stáhlo hrdlo, když jsme si plácli, protože jsem věděl, že jsem na tom ze všech kluků s plaváním nejhůř.

Nejdřív jsem to zkoušel sám, ale mrskal jsem se pořád na místě jak kapr na prkýnku…tak jsem si brzo našel trenéra. Plavali jsme spolu rok, byl dobrej, v podstatě mě dostal z mělčiny na hloubku a udělal ze mě to nejvíc, co šlo…kapra v posledním tažení…a já byl spokojenej.

Naučit se plavat mě stálo mraky peněz, ale furt to nešlo, jak jsem si přál. Vlastně to byla frustrace jako prase, protože červen s prvníma zkušebníma závodama se blížil a já měl solidní bobky v plavkách při tý představě. Trénoval jsem jak vůl, ale furt neplaval kraulem aniž bych za chvíli chcípnul. Krátký testovací závod jsem nakonec nějak přežil, napůl prsa, napůl kraul, napůl na zádech jak leklá ryba.

A hned po něm jsem si koupil Sabiny online kurz kraula…sjel jsem ho jak hladovej vlčák hned první noc a nemohl se dočkat rána na trénink. Vyzkoušel jsem všechny cvičení, šel jsem od začátku a byl jsem vytočenej, když mi nešlo něco, co se tvářilo úplně primitivně. Mám rád výzvy, ale tyhle cviky útočily na moje ego ze všech stran.

Chodil jsem plavat skoro každej den a asi po měsíci se to zlomilo…a já najednou mohl plavat dál a dál…a připadal jsem si jak Forrest Gump, co furt mohl, tak běžel a nepřestával. Já teda moc nemohl, ale poprvý jsem měl pocit, že sice zemřu, ale možná až za hodinu. Obroskej WOW pocit.

Přes léto jsem skončil s trenérem a plaval jsem napůl cviky z kurzu a napůl vkuse vytrvalost. Každej trenér asi přinese novej pohled a novou techniku, ale tolik informací, co jsem dostal v tomhle kurzu, jsem neslyšel za celej rok.

V září jsem dal svýho prvního 1/2 ironmana…celýho kraulem. A myslím, že pokud se odhodláte zvednout zadek a fakt se kousnout, tak tenhle kurz je všechno co potřebujete k tomu, abyste mohli začít plavat.

Sportu zdar, plavání zvlášť, Sabině aplaus.
Honza